ADRES

Dębowiec 11a

48-200 Prudnik

 

fundacja@llamerada.org.pl

NIP:7551934110

REGON: 368888931

KRS:0000707207

  • Facebook Social Icon

Odwiedź nasz profil:

W zgodzie z naturą. Alpaki - recepta na szczęście.

            W dniu 22 stycznia 2020 roku podpisaliśmy umowę współpracy w zakresie realizacji projektu „ W zgodzie z naturą, alpaki – recepta na szczęście” ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym w Prudniku.

W imieniu Szkoły podpis złożył Pan Dyrektor Eugeniusz Kurpiel, Fundację reprezentowała Pani Wiceprezes Anna Kohut.

            Cele projektu:

- pobudzanie świadomości ekologicznej i nauki odpowiedzialnego stosunku do przyrody,

- poznanie świata zwierząt  poprzez ich pielęgnację, karmienie, spacery oraz poznanie zasad zachowania się wobec zwierząt,

- podniesienie sprawności fizycznej, intelektualnej i emocjonalnej dzieci i młodzieży poprzez ich uczestnictwo w różnego rodzaju warsztatach organizowanych w ramach Projektu,

- wspomaganie rodziny i szkoły w procesie wychowania oraz umożliwienia i poznawania zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach, zdobycia nowych doświadczeń, rozwinięcie zainteresowań i integracja grupy.

To tak w skrócie ...na bieżąco będziemy informowali co się u nas dzieje.

Czekamy z niecierpliwością na pierwsze spotkanie.

 

Jest...mamy to...wystartowaliśmy!!!

 

            W dniu 3 marca 2020 roku zawitali do nas: Karolinka, Natalka, Kinga, Szymon i Kacper wraz z opiekunami z SOSW w Prudniku.  Pogoda była nieco kiepska (brrr...zimno), ale dzieci dzielnie pokarmiły alpaki, jednak wizyta nie trwała długo. Za to w siedzibie Fundacji było już ciepło i przytulnie i tu czekała na młodych artystów piękna alpaka z kartonu, którą dzieci pięknie przystroiły. Naprawdę wyszła bajkowa...potem zasialiśmy do doniczek trawę i marchewkę czyli przysmaki dla naszej alpaki. Teraz będziemy dbać o przyszłe plony.

            Mnóstwo pytań, na niektóre szukaliśmy odpowiedzi u „wujka google”, dużo uśmiechów i dobrej zabawy.  Wyjątkowo ciekawska ekipa, wszystko budziło zainteresowanie. Zobaczcie sami jak było, choć zdjęcia nie oddadzą uczuć, które towarzyszą takim spotkaniom.

            Do zobaczenia wkrótce...

OGRODOWE EKO SZTUCZKI

FILMOGRAFIA