W zgodzie z naturą. Alpaki - recepta na szczęście.

            W dniu 22 stycznia 2020 roku podpisaliśmy umowę współpracy w zakresie realizacji projektu „ W zgodzie z naturą, alpaki – recepta na szczęście” ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym w Prudniku.

W imieniu Szkoły podpis złożył Pan Dyrektor Eugeniusz Kurpiel, Fundację reprezentowała Pani Wiceprezes Anna Kohut.

            Cele projektu:

- pobudzanie świadomości ekologicznej i nauki odpowiedzialnego stosunku do przyrody,

- poznanie świata zwierząt  poprzez ich pielęgnację, karmienie, spacery oraz poznanie zasad zachowania się wobec zwierząt,

- podniesienie sprawności fizycznej, intelektualnej i emocjonalnej dzieci i młodzieży poprzez ich uczestnictwo w różnego rodzaju warsztatach organizowanych w ramach Projektu,

- wspomaganie rodziny i szkoły w procesie wychowania oraz umożliwienia i poznawania zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach, zdobycia nowych doświadczeń, rozwinięcie zainteresowań i integracja grupy.

To tak w skrócie ...na bieżąco będziemy informowali co się u nas dzieje.

Czekamy z niecierpliwością na pierwsze spotkanie.

 

Jest...mamy to...wystartowaliśmy!!!

 

            W dniu 3 marca 2020 roku zawitali do nas: Karolinka, Natalka, Kinga, Szymon i Kacper wraz z opiekunami z SOSW w Prudniku.  Pogoda była nieco kiepska (brrr...zimno), ale dzieci dzielnie pokarmiły alpaki, jednak wizyta nie trwała długo. Za to w siedzibie Fundacji było już ciepło i przytulnie i tu czekała na młodych artystów piękna alpaka z kartonu, którą dzieci pięknie przystroiły. Naprawdę wyszła bajkowa...potem zasialiśmy do doniczek trawę i marchewkę czyli przysmaki dla naszej alpaki. Teraz będziemy dbać o przyszłe plony.

            Mnóstwo pytań, na niektóre szukaliśmy odpowiedzi u „wujka google”, dużo uśmiechów i dobrej zabawy.  Wyjątkowo ciekawska ekipa, wszystko budziło zainteresowanie. Zobaczcie sami jak było, choć zdjęcia nie oddadzą uczuć, które towarzyszą takim spotkaniom.

            Do zobaczenia wkrótce...

OGRODOWE EKO SZTUCZKI

FILMOGRAFIA

ADRES

Dębowiec 11a

48-200 Prudnik

 

fundacja@llamerada.org.pl

NIP:7551934110

REGON: 368888931

KRS:0000707207

  • Facebook Social Icon

Odwiedź nasz profil: